Четвер, 18.04.2024, 22:33
Вітаю Вас Гість

Хустський технічний коледж

                ТСО України

Меню сайту
Наше опитування
Ваші "за" і "проти" впровадження Linux у навч. закладах
Всього відповідей: 234

Завантажити статтю у форматі *.Doc


Хустський  технічний коледж як навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації розпочав свою  діяльність 1 вересня 2005 року. Тут студенти мають можливість навчатись за  двома напрямами: «Комп'ютерна інженерія» та «Інженерна механіка» й отримати  такі спеціальності: «Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем і  мереж», «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».

Коледж  засновано на базі Хустської автомобільної школи, яка розпочала підготовку  водіїв для Збройних сил з 1 серпня 1946 року як філія Ужгородського  автомотоклубу. Наказом голови Закарпатського обласного комітету ДТСААФ згодом  філія отримує статус самостійного автомотоклубу, який у 1974 році був  перейменований у Хустську автомобільну школу ДТСААФ. За час існування нашого  закладу було підготовлено майже 46 тисяч осіб масових технічних професій. 

Розпочинала школа свою діяльність з двох автомобілів та двох викладачів і  одного майстра виробничого навчання у пристосованому приміщенні і тільки у 1971  році автошкола одержала свою теперішню прописку. Вона розмістилася у двох нових  добре обладнаних навчальних корпусах. Кабінети та лабораторії були оснащені  новими наочними посібниками (вузли, агрегати, прилади, деталі нових марок  автомобілів), передбачені навчальними програмами. На базі школи можна було  підготувати 420 водіїв для Збройних сил країни та більше 500 осіб -кадрів,  необхідних для розвитку народного господарства. Навчання цієї кількості  кваліфікованих робітників забезпечували 10 викладачів і 18 майстрів виробничого  навчання. Одними з перших були викладачі Меденков Ю.І., Перец В.Й., Гелеван М.М.,  Ровжа С.С., майстри Підгорняк В.В., Грига І.В., Богоста 1.1., Молнар В.І.,  Безмельніцин Г.В. та багато інших.

У кінці 2002 року педагогічна рада школи приймає рішення про створення на  базі автошколи технічного коледжу. Це рішення було підтримано міською радою,  районною та обласною адміністраціями, за що ми їм вдячні.

Тоді постало питання яких спеціалістів ми зможемо готувати: треба було  враховувати можливості навчальної бази, кадрового забезпечення і потреби ринку  праці. Тоді виявилося, що в Закарпатській області за спеціальністю  «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» жоден навчальний заклад не  готує фахівців (у сусідній Івано-Франківській області - два навчальних  заклади), а потреба в підготовці таких спеціалістів значна.

А про спеціальність «Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем  і мереж» і говорити не приходиться. Інформатизація суспільства стрімко  розвивається і потреба в спеціалістах зростає з кожним днем. 

Ми  чудово розуміємо, що для підготовки спеціалістів технічного профілю необхідна  солідна матеріальна база. Але ми розуміємо і те, що новостворені гуманітарні,  юридичні, економічні навчальні заклади випускають спеціалістів, яким дуже важко  знайти роботу, їх уже дуже багато і тому закономірно молодь потягнулася до  технічних спеціальностей, вбачаючи там свою перспективу.

Нині цінуються ті  спеціалісти, які добре працюють на комп'ютері і володіють навичками його  обслуговування і ремонту. Необхідність добре знати і вміти виконувати різні  операції з інсталяції комп'ютерів, їх ремонту та надання консультацій викликана  ще й тим, що багато сімей придбали комп'ютери в надії на те, що їх діти будуть  досконало володіти   цією технікою і матимуть можливість вибрати роботу і  спеціальність за покликанням. Щоб одержати сучасні якісні знання одним з  найкращих помічників є комп'ютер. 

У  цьому навчальному році в технічному коледжі розпочали навчання дві групи  студентів, які навчаються в добре обладнаних кабінетах, майстернях,  класах-кабінетах. Студенти, що навчаються за напрямом «Комп'ютерна інженерія»  вивчають предмети: інженерну та комп'ютерну графіку, основи програмування та  алгоритмічні мови, вищу математику, операційні системи, комп'ютерну  схемотехніку, основи електротехніки та електроніки, українське ділове мовлення,  історію України, іноземну мову тощо; за напрямом «Інженер механік» -  автомобілі, технічну механіку, обчислювальну техніку, охорону праці,  автомобільні перевезення, автомобільні двигуни, теорію та конструкцію  автомобілів, технічну експлуатацію автомобілів тощо.

43-х  студентів нашого коледжу навчають 16 викладачів та майстрів виробничого навчання.  Це спеціалісти з предметів, передбачених навчальним планом: Белинський Р.М.,  Браєр Т.М., Сливка М.П., Антонь В.І. Кошуба О.Б., Рєпін В.О., Ракушинець І.Ю.,  Мокрушина О.С., Юрик М.Ю., Дубчак С.М., Мулява Б.М., Яким В.Ю. та ін. Серед них  10 викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію, 2- першу та 4 - спеціалісти. 

Колектив  коледжу постійно працює над зміцненням матеріально-технічної бази. Відповідно  до професійного напряму навчальні кабінети коледжу обладнані сучасним  устаткуванням, технічними засобами навчання, навчальним і наочним приладдям. Це  кабінет  з  будови   автотранспортних засобів та лабораторії з  обслуговування та експлуатації автомобілів, в яких розміщено два автомобілі  КАМАЗ-43101, два автомобілі ЗІЛ-131, один автомобіль ВМХУ- 525 і чотири двигуни  для проведення регулювальних робіт, виявлення та усунення несправностей, що  виникають у процесі роботи двигуна. Є також кабінет з вивчення правил  дорожнього руху та основ безпеки, маємо кабінет перукарів-модельєрів, секретаря  керівника, кабінет операторів комп'ютерного набору; два комп'ютерних класи та  лабораторії для роботи зі студентами, які навчаються за напрямом «Комп'ютерна  інженерія» тощо. 

            
                                           ЗНАЙОМСТВО З НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

До  послуг учнівської та студентської молоді при коледжі є бібліотека з науковою та  технічною літературою, яка постійно поповнюється. Харчування студентів  здійснюється в їдальні, яку в цьому навчальному році  добудували та реконструювали. 

Ми  тісно співпрацюємо з обласним, міськрайонним центрами зайнятості населення, з  підприємствами та установами міста, району, області. Навчаємо тих, хто хоче  вчитись і працювати за обраною спеціальністю. Так, у коледжі на курсах готують  секретарів керівника, операторів комп'ютерного набору, які навчаються веденню  діловодства, вивчають будову персонального комп'ютера, а також програми, які  необхідні у роботі на персональних комп'ютерах секретаря та оператора. Після  закінчення трьохмісячних курсів коледж допомагає в працевлаштуванні випускників  за спеціальністю.

Хустський  технічний коледж має потенційні можливості в майбутньому дати населенню знання  та вміння ще з кількох професій, серед них: інструктор індивідуального водіння  та водій автомобілів з газобалонними установками.

Діяльність  коледжу відповідає сучасному розвитку науки і техніки й забезпечує  навчально-виховний процес на рівні, необхідному для реалізації завдань і  положень Законів України «Про освіту» та Державної Національної програми «Освіта»  (Україна XXI століття).

Одним  з важливих напрямків є розвиток технічних та прикладних видів спорту. У коледжі  створені всі умови для заняття спортом у секціях: прикладного військового  багатоборства, мотоциклетній, автомобільній, стрілковій. Найкращих успіхів  досягла команда під керівництвом Січа М.Ю. - майстра спорту з мотокросу. Вона  неодноразово виборює призові місця на змаганнях з мотоспорту. Так у вересні  2005 року у змаганнях за кубок України з цього виду спорту команда зайняла II місце. 

Протягом  18 років я очолюю навчальний заклад. Тут працюють досвідчені педагоги.  Прикладом високого свідомого обов'язку їх перед людьми є прояв неабиякої  рішучості, енергійності та ініціативи при мобілізації наявну автомобільну  техніку на спасіння людей з найбільш загрозливих населених пунктів під час  повені у Закарпатті. За це директор відзначений державною нагородою. У  колективі здоровий мікроклімат і тому панує атмосфера дружелюбності та бажання  працювати. Середня місячна   зарплата  становить 800 грн. 

Одним  із основних напрямків підвищення ефективності навчального процесу та якості  підготовки студентів, курсантів, учнів є різнобічна методична робота, яка  здійснюється під керівництвом заступників директора Юрик М.Ю. та Ігнатко І.Й.  Вони приділяють велику увагу підвищенню професійної кваліфікації викладачів і  майстрів виробничого навчання, удосконаленню змісту, форм та методів навчання і  виховання, вивченню, узагальненню та впровадженню у навчально-виховний процес  перспективного педагогічного досвіду, досягнень сучасного виробництва,  науково-технічного прогресу. 

         Протягом багатьох років коледж стабільно підвищує показники  господарсько-фінансової діяльності, успіхи якої залежать від уміння  орієнтуватися в умовах ринкової системи. Вміле керівництво, генерація і пошук  нових ідей, вселяє оптимізм і впевненість кадрів на перспективу.

У  фінансово-економічному відношенні Хустський технічний коледж має добрі  результати -доходи тільки за 2005 рік становили    понад 967 000 грн. 

Поряд  з досягненнями у роботі навчального закладу є ще багато проблем, над вирішенням  яких працює педагогічний колектив, адміністрація коледжу, а саме: підбір  висококваліфікованих кадрів, робота над удосконаленням матеріальної бази з  окремих дисциплін - це обладнання лабораторій з технічного обслуговування та  ремонту ЕОЗ. Потрібно обладнати слюсарні майстерні, спортивний зал, майданчики  для тренувань з легкої атлетики та ігрових видів спорту, поповнити  науково-технічною літературою бібліотеку, особливо книгами на державній мові,  потрібно більше працювати над виготовленням дидактичного та наочного матеріалу  для якісного навчання. Необхідно побудувати гуртожиток для студентів та учнів,  які проживають у віддалених куточках нашої області; завершити реконструкцію  їдальні та інше. Над цим працює колектив коледжу і сподіваюся, що ми  справимось. 

Наш  навчальний заклад знаходиться в чарівному куточку Закарпатської області, в  місті Хусті. У нас навчається майже півтисячі молоді з усієї області. Чекаємо  на вас у наших стінах, адже навчатись улюбленій та потрібній справі - діло  достойних, впевнених у собі, вмілих та працьовитих.


Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0